Kuidas leida kiirlaenud kohe kätte taskukohast autolaenu

| 06 | 10 | 2022

Õige autolaen võib teie sõiduki kiirlaenud kohe kätte kogumaksumust oluliselt muuta, seega on oluline leida taskukohane laen. Seda saab teha oma valikute võrdlemisega enne, kui midagi allkirjastate.

laen eraisikult eraisikule

Auto taskukohasuse kalkulaatori kasutamine aitab teil kindlaks teha, kui palju saate endale laenu lubada ning kuidas teie laenutähtaeg ja krediidi kulukuse määr muudavad teie sõiduki kogumaksumust.

Tea oma eelarvet

Eelarve koostamine ja sellest kinnipidamine on kohustuslik kõigile, kes soovivad vältida võlgu, säästa raha ja saavutada pikaajalisi eesmärke. Kuid see on ka väljakutseid pakkuv ülesanne, mis nõuab distsipliini ja loovust.

Alustuseks kirjutage oma igakuised kulud ja tulud tabelisse või muusse salvestussüsteemi. Järgmisena liigitage oma kulud püsi- ja muutuvkuludeks. Esimesed on iga kuu samad, nagu üür või hüpoteegimaksed, ja viimased hõlmavad kuude lõikes muutuvaid kulusid, nagu gaas, toidukaubad ja meelelahutus.

Kui olete oma kulud välja mõelnud, lahutage kogusumma oma sissetulekust. See näitab, kui palju teil iga kuu kulutamiseks üle jääb. Kui olete veidi maha jäänud, saate selle tasa teha, vähendades oma kulusid või lisades uue eelarvekategooria.

Eelarve on oluline tööriist, mis aitab teil saavutada lühi- ja pikaajalisi finantseesmärke, nagu näiteks auto või kodu sissemakse kogumine, vihmase päeva fondi loomine ja pensionile jäämise planeerimine. Samuti võib see aidata teil oma kulutusi jälgida ja vältida raha raiskamist tarbetutele ostudele.

Lisaks sissetulekutele ja väljaminekutele peaksite jälgima ka oma krediitkaardijääke ja võlamakseid. See annab teile hea ülevaate oma võlgade ja sissetulekute suhtarvust, mis on hea näitaja selle kohta, kas saate endale sõidukit lubada.

Teine viis määrata, kui suure osa oma palgast saate autole kulutada, on kasutada auto taskukohasuse kalkulaatorit.Need tööriistad kasutavad igakuist makset, laenutähtaega ja sissemakset, et arvutada, kui palju saate endale auto jaoks laenu võtta.

Kui teil on aimu, kui palju saate kulutada, on aeg välja mõelda, mida vajate sissemakseks ja kui palju maksate iga kuu intressi. Enne laenu taotlemist peaksite kaaluma ka selliseid tegureid nagu teie krediidiskoor ja see, kas kauplete sõidukiga.

Taskukohase auto hankimine on lihtsam, kui arvate. Oma rahalise olukorra väheste teadmistega on võimalik leida laenuandja, kes pakub teile konkurentsivõimelist intressimäära ja teie elustiiliga sobivat plaani.

Tea oma laenuandjat

Kui teate oma laenuandjat, on lihtsam osta soodsaimat autolaenu. Samuti aitab see vältida taskukohase laenu heakskiitmist, mis võib kaasa tuua kõrgemad intressimäärad ja maksed.

Laenuandjad nõuavad erinevaid intressimäärasid, mis põhinevad sellistel teguritel nagu turunõudlus, teie krediidivõime ja nende riskivalmidus. Samuti määravad nad kindlaks laenu suuruse võrreldes sõiduki väärtusega, mida nimetatakse laenu ja väärtuse suhteks.

Pangad, krediidiühistud ja muud laenuandjad pakuvad liikmetele sageli madalamaid intressimäärasid või eripakkumisi. Kuid pidage meeles, et need allahindlused on saadaval ainult siis, kui olete neile kvalifitseerunud.

Samuti peaksite otsima piiranguid, mis laenuandjal võivad olla nende rahastatavate sõidukite tüüpidele või kui nad ei luba teatud markide ja mudelite jaoks laenu anda. Need piirangud võivad aidata teil vältida soovitud sõiduki ülemäärast tasumist või tähendada, et konkreetne laen ei ole nii paindlik, kui arvate.

Võrreldes ostlete, peaksite alati otsima krediidi kulukuse määra ehk aastaprotsenti, sest see annab teile hea ülevaate sellest, kui palju maksate autolaenu kehtivusaja jooksul intressi. APR-id võivad laenuandjatelt oluliselt erineda, nii et enne autolaenu pakkuja valimist võiksite veidi uurida.

APR sisaldab teie makstavat intressi ja kõiki lisatasusid, mida teie laenuandja võib nõuda, nagu sulgemiskulud või punktid. Oluline on neid tasusid meeles pidada, sest need võivad kiiresti liita ja mõjutada seda, kui palju te lõpuks maksate.

Enne ostmist peaksite kasutama auto taskukohasuse kalkulaatorit, et hinnata oma laenu kogusummat teie valitud krediidi kulukuse määra ja laenuperioodi alusel. Need arvutused näitavad teile ka seda, kui palju saate igakuiselt maksta, et saaksite esinduses hea tehingu kokku leppida.

Kuigi see protsess võib võtta palju aega, tasub jõupingutusi taskukohase autolaenu saamiseks. See säästab teie laenuperioodi jooksul raha ja annab teile meelerahu, teades, et te ei maksa uue või kasutatud auto eest enam.

Tunne oma sõidukit

Oma sõiduki tundmine on oluline, sest see aitab teil esinduses parima hinna osas kokku leppida. Samuti võib see säästa teie autolaenu kehtivusaja jooksul tuhandeid dollareid intresside eest.

Hea rusikareegel on see, et sissemakse peaks olema 20 protsenti või rohkem ning ideaaljuhul laenutähtaeg neli või viis aastat. Seda seetõttu, et lühem laen tähendab, et te ei pea nii kaua makseid tegema, mis aitab vältida kulukaid remondiarveid.

Kui tead, kui palju raha oma sissemakseks ja laenutähtajaks vaja on, saad automaksete kalkulaatori abil arvutada oma igakuised laenumaksed.See aitab teil võrrelda sõiduki kogumaksumust, mis sisaldab laenumakseid, intressikulusid ja muid kulusid, nagu kindlustus, kütus ja hooldus.

Laenu eelkinnituse saamine enne müügiesinduses ostmist võib hõlbustada soodsa laenu leidmist. Seda seetõttu, et enamik edasimüüjaid pakuvad rahastamist pankade ja krediidiühistute kaudu, mis on tavaliselt odavamad kui välised laenuandjad.

Kui teete oste esinduses, esitavad edasimüüjad teie taotluse erinevatele laenuandjatele, et saada teile parim võimalik pakkumine. Seda seetõttu, et nad tahavad teie laenult kasumit teenida.

Peate pöörama tähelepanu rahastamistehingu üksikasjadele, mis võivad hõlmata edasimüüjatasusid, makse ja lisatasusid, nagu pikendatud garantiid ja teabe- ja meelelahutussüsteemi uuendused. Kui teil on nutitelefonis käepärast meie automaksete kalkulaator, saate hõlpsalt arvutada kõigi tehingute kogumaksumuse, mida nad teiega üritavad läbi rääkida.

Lisaks taskukohase laenu leidmisele annab eelkinnituse saamine teile müügiesinduses rohkem läbirääkimisjõudu. Selle põhjuseks on asjaolu, et kui olete juba panga või krediidiühistu klient, võivad nad teile pakkuda teie autolaenu suhtes allahindlust.

Veelgi enam, pangast või krediidiühistust autolaenu saamine võimaldab teil kasutada edasimüüja auto allahindlusprogramme, mille väärtus võib olla kuni 3500 dollarit sõiduki kohta. See võib olla eriti kasulik, kui teil pole suurt krediiti.

Tea oma laenutähtaega

Sobiva laenutähtaja valimine on soodsa autolaenu jaoks ülioluline. See määrab, kui palju te iga kuu maksate, ja see mõjutab teie laenu üldkulusid.Pikemad tähtajad säästavad lühiajaliselt raha, vähendades igakuist makset, kuid need võivad aja jooksul lisanduda.

Selle kalkulaatori abil saate hinnata, kui palju saaksite endale lubada, kasutades eelistatud maksesummat, sissemakset (sularaha, mis teil on kassas või vahetusväärtus) ja soovitud laenutähtaega. Seejärel arvutab kalkulaator välja hinnangulise keskmise autolaenu intressimäära ja teie auto ostu kogumaksumuse, sealhulgas müügimaksu ja tasud.

Soodsat autolaenu ostes lugege kindlasti läbi kõik tingimused. Peaksite olema teadlik sellistest asjadest nagu ettemaksetrahvid ja varjatud tasud ning enne laenupakkumisega nõustumist peate mõistma, mida laenupakkumine sisaldab.

Kui ostate kasutatud sõidukit, vaadake kindlasti ka vahetusväärtust. Kui võtate aega oma valikute uurimiseks, võite lõpuks säästa tuhandeid dollareid.

Teie krediidiskoor mängib rolli autolaenu ostmisel pakutavates intressimäärades. Kõrge krediidiskooriga inimesed saavad tavaliselt madalamaid intressimäärasid, samas kui madala krediidiskooriga inimesed kipuvad saama kõrgemaid intressimäärasid.

Kuigi teil võib tekkida kiusatus võtta laenu pikem tähtaeg, pidage meeles, et see tähendab, et maksate üldiselt rohkem intressi. Lisaks võib pikem tähtaeg viia selleni, et võlgnete oma sõiduki eest rohkem, kui see laenu kehtivusaja jooksul väärt on.

See võib teile pikas perspektiivis haiget teha, eriti kui peate oma auto maha müüma või see võetakse tagasi. Laenutähtaja pikendamise asemel proovige oma eelarvest kinni pidada ja laen võimalikult kiiresti ära maksta.

Parim viis teada saada, kas saate endale uue sõiduki lubada, on kasutada meie auto taskukohasuse kalkulaatorit. See võtab teie autolaenu teabe ja potentsiaalse sõiduki ostuandmed, et arvutada, kui taskukohane see teie laenuperioodi põhjal oleks, sealhulgas teie eelistatud maksesumma, sissemakse ja intressimäär. Kui teil on teave olemas, saate seda kasutada teadliku otsuse tegemiseks selle kohta, milline auto teie vajadustele sobib.